Наруто Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Наруто Форум

Форума на българските Наруто фенове
 
ИндексГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Спорт

Go down 
+4
Puppet Master
Toti
Murd0c
^Хината^
8 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
^Хината^
Symphony of Destruction
Symphony of Destruction
^Хината^


Female
Брой мнения : 2642
Age : 33
Местожителство : Dead gardens where sun never rises
Village : Neverland
Akatsuki : Uchiha Itachi
Клан : Sumeragi
Техника : Demon hunter
Registration date : 23.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Спорт   Спорт EmptyНед Юли 27, 2008 2:57 pm

Виждам че никой не е направил още такава тема нека започна аз Very Happy

САЩ СПЕЧЕЛИ СВЕТОВНАТА ЛИГА

Отборът на САЩ, който България победи на три пъти в групите, спечели за първи път в историята си Световната лига по волейбол за мъже.
На финала американците се наложиха над Сърбия с 3:1 гейма. След разменени геймове - 26:24 за САЩ и 25:23 за Сърбия, американците наложиха волята си в следващите две части и взеха връх съответно с 25:23 и 25:22.
Защитаващият титлата си от миналата година и домакин на финалите Бразилия остана дори без отличие, след като в спора за третото място отстъпи на Русия с 1:3 гейма.
Олимпийските шампиони загубиха на полуфиналите от бъдещия първенец САЩ, който е в групата на България на Олимпийските игри в Пекин 2008.

И моят коментар за мача: за мен това беше нерероятен, просто страхотен филан! И двата отбора имаха една невероятна защита, вадеха на вид невъзможни топки; в нападение бяха също на едно високо ниво (какви пирони коваха :х). Сърбите излязоха с един подмладен състав, който има невероятни момчета, които показаха страхотна игра. Няма да пропусна и моя любим разпределител Никола Гръбич; от страна на американците - звездите им отново блестяха: разпределителят Лой Бол отново показа че е от висока световна класа, както и Милър, Прийди, Стенли... Но за мен определено сърбите играха много по-добре, макар че точно в края и на трите загубени гейма сякаш се предаваха
Върнете се в началото Go down
http://www.endorion.org
Murd0c
High Genin
High Genin
Murd0c


Брой мнения : 279
Age : 32
Местожителство : Гоце Делчев
Registration date : 24.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyНед Юли 27, 2008 4:24 pm

Атака тва е по моята тема мислех да направя ама се отказах нещо ето и от мен излагация на националите по волейбол

България загуби и втората контрола срещу Германия
Националният ни отбор по волейбол загуби и втората контрола срещу Германия, играна в Хайделберг. Бундестимът победи българите с 3:2 (20:25, 29:27, 25:23, 25:12, 15:9) след скандално съдийство.

В първия гейм България игра по-добре и спечели с 25:20. Втората част на мача бе изключително драматична като в крайна сметка немците се наложиха с 29:27. Отборът, воден от Стелиан Мокулеску взе и третия гейм с 25:23 след поредните съдийски грешки. Треньорът Мартин Стоев обмисляше изваждане на отбора след третия гейм заради скандалното съдийство, но все пак остави отбора на игрището. Въпреки съдийските отсъждания българските волейболисти спечелиха повече от убедително с 25:12 и докараха нещата до тайбрейк. В тайбрейка Германия се наложи с 15:9 и спечели мача с 3:2 гейма.

Въпреки получената вчера контузия в рамото разпределителя Андрей Жеков започна титуляр. Единствената промяна в стартовата шестица бе Красимир Гайдарски на мястото на Христо Цветанов. В началото на четвъртия гейм Мартин Стоев смени капитана Пламен Константинов и Владимир Николов и тяхно място пусна в игра Тодор Алексиев и Боян Йорданов.

Това е втора загуба на България от Германия в контрола, след като снощи немците се наложиха с 3:1 гейма в мач игран в зала "Порше Арена" в Щутгарт. Утре българския отбор заминава за Република Корея където ще проведе 10-дневен лагер и ще изиграе 2 контроли с местен отбор.
Върнете се в началото Go down
^Хината^
Symphony of Destruction
Symphony of Destruction
^Хината^


Female
Брой мнения : 2642
Age : 33
Местожителство : Dead gardens where sun never rises
Village : Neverland
Akatsuki : Uchiha Itachi
Клан : Sumeragi
Техника : Demon hunter
Registration date : 23.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyНед Юли 27, 2008 4:33 pm

Ами за мен тези загуби не са от голямо значение, до колкото си спомням миналата година преди Световната купа пак бяха загубили контролите си с Гърци пък какво направиха на СК о.О
Върнете се в началото Go down
http://www.endorion.org
Murd0c
High Genin
High Genin
Murd0c


Брой мнения : 279
Age : 32
Местожителство : Гоце Делчев
Registration date : 24.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyНед Юли 27, 2008 4:34 pm

даде ама кофтито е че жеков се контузи вчера и днеска и играел ама сиг не на 100% , а бе дано да влезнат в ритъм
Върнете се в началото Go down
^Хината^
Symphony of Destruction
Symphony of Destruction
^Хината^


Female
Брой мнения : 2642
Age : 33
Местожителство : Dead gardens where sun never rises
Village : Neverland
Akatsuki : Uchiha Itachi
Клан : Sumeragi
Техника : Demon hunter
Registration date : 23.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyНед Юли 27, 2008 4:36 pm

Мен ме най-яд точно за Андрей... на всички други титуляри им дадоха почивка само на него не >.< и как да не се контузи, всичко е от преумората и натоварването ... Дано всичко е добре и да се оправи бързо Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.endorion.org
Murd0c
High Genin
High Genin
Murd0c


Брой мнения : 279
Age : 32
Местожителство : Гоце Делчев
Registration date : 24.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyНед Юли 27, 2008 4:37 pm

i btw зел е некъв 38 годишен за негов заместник нали аз нещо такова чух не е ония с голата глава
Върнете се в началото Go down
^Хината^
Symphony of Destruction
Symphony of Destruction
^Хината^


Female
Брой мнения : 2642
Age : 33
Местожителство : Dead gardens where sun never rises
Village : Neverland
Akatsuki : Uchiha Itachi
Клан : Sumeragi
Техника : Demon hunter
Registration date : 23.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyНед Юли 27, 2008 4:42 pm

Да бе Тасев >.< Все едно нямаме добри млади разпределите ли. Станев щеше много по-добре да се представи... Жалко, че Иван Зарев се контузи в началото на лятото и изпуска всички мачове, в това момче има много хляб, играе много добре, и в ЦСКА като им ходех миналия сезон на мачовете и като го викаше Стоев винаги ми е оставял много добри впечатления с играта си Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.endorion.org
Murd0c
High Genin
High Genin
Murd0c


Брой мнения : 279
Age : 32
Местожителство : Гоце Делчев
Registration date : 24.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyНед Юли 27, 2008 4:43 pm

абе надяваме се на медал поне от тях да не сме на сухо ,че ше стане разил
Върнете се в началото Go down
^Хината^
Symphony of Destruction
Symphony of Destruction
^Хината^


Female
Брой мнения : 2642
Age : 33
Местожителство : Dead gardens where sun never rises
Village : Neverland
Akatsuki : Uchiha Itachi
Клан : Sumeragi
Техника : Demon hunter
Registration date : 23.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyНед Юли 27, 2008 4:46 pm

Всички фенове това искаме, но въпреки всичко трябва да сме зад отбора независимо от всичко Smile Хахаха а като каза медал и се сетих, вчера седим с бащата и гледаме Бразилия-САЩ и нещо се заговорихме за Олимпиадата и тате вика:
"Спокойно, ще ги бием бразилците в Пекин!"
и аз:
"Ем, то ние винаги си ги бием", а той:
"Хахах, не бе тоя път на финала ще ги бием, не в предварителните групи" muhaha
Върнете се в началото Go down
http://www.endorion.org
Murd0c
High Genin
High Genin
Murd0c


Брой мнения : 279
Age : 32
Местожителство : Гоце Делчев
Registration date : 24.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyНед Юли 27, 2008 4:47 pm

хах а бе да се спукат от бой там бразилци руснаци да се изпоконтузят та да ги смажем Very Happy
Върнете се в началото Go down
^Хината^
Symphony of Destruction
Symphony of Destruction
^Хината^


Female
Брой мнения : 2642
Age : 33
Местожителство : Dead gardens where sun never rises
Village : Neverland
Akatsuki : Uchiha Itachi
Клан : Sumeragi
Техника : Demon hunter
Registration date : 23.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyНед Юли 27, 2008 4:53 pm

Хахах, абе да ги бием и да ги боли gin Но както се казва "каквото сабя покаже" ще им стискаме палци и ще ги подкрепяме и дано да ни радват както на Световното през 2006 и през 2007 на Купата Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.endorion.org
Murd0c
High Genin
High Genin
Murd0c


Брой мнения : 279
Age : 32
Местожителство : Гоце Делчев
Registration date : 24.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyНед Юли 27, 2008 5:00 pm

Лой Бол MVP на Световната лига
Американският волейболист Лой Бол бе определен за най-полезен играч (MVP) на финалите на Световната лига в Рио де Жанейро. 36-годишният американец заслужи наградата след като изигра два отлични мача на полуфинала и финала на лигата. Лой Бол е първи и в класацията за най-добър разпределител на финалния турнир със средно 9,47 успешни подавания на гейм.

За топ реализатор на финалите бе обявен звездата на Сърбия Иван Милкович, който завърши с 81 точки (8 блока и 4 аса). Бразилецът Данте Амарал взе наградата за най-добър нападател. Звездата на "Селесао" Жиба е най-добър изпълнител на сервис със средно 0,69 аса на гейм, което е малко утешение за загубения малък финал на Световната лига от Русия с 1:3 гейма. Младият сръбски волейболист Марко Подрасчанин получи наградата за най-добър блокировач, а либерото на САЩ Ричърд Ламбърн за най-добро либеро на финалите.
Върнете се в началото Go down
^Хината^
Symphony of Destruction
Symphony of Destruction
^Хината^


Female
Брой мнения : 2642
Age : 33
Местожителство : Dead gardens where sun never rises
Village : Neverland
Akatsuki : Uchiha Itachi
Клан : Sumeragi
Техника : Demon hunter
Registration date : 23.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyНед Юли 27, 2008 5:10 pm

Хммм, Бол наистина е доста добър, но чак пък MVP на мача о.О аз бих казала Уилям Прийди много по добър беше, но нали все пак плеймейкъра е в основната на играта. И все пак се радвам, че моят любимец Джиба е взле награда Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://www.endorion.org
Toti
Akatsuki Leader
Akatsuki Leader



Male
Брой мнения : 1547
Age : 35
Akatsuki : Uchiha Madara
Registration date : 23.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyНед Юли 27, 2008 6:18 pm

Защо сте против Тасев? О_о Той е един от най-добрите ни разпределители в момента...
Вярно - много е гадно, че Жеков се контузи... Но ако Андрей (не дай си Боже) не вземе участие на Олимпиадата Тасев, според мен, ще е най-добрия вариант за негов заместник...
Стоев има основание да го е включил в състава за Пекин... Ако си спомняте Тасев беше определен като най-ценен играч във финалния плейоф на първенството...
А и отделно (ако не се бъркам) миналата година на Световната лига в Токио, когато нашите се класираха за Олимпиадата, пак имахме проблеми с разпределението и Тасев се включи много добре в няколко мача... Може и сега да го направи в Пекин...
Върнете се в началото Go down
https://naruto-bg.forumotion.net/
^Хината^
Symphony of Destruction
Symphony of Destruction
^Хината^


Female
Брой мнения : 2642
Age : 33
Местожителство : Dead gardens where sun never rises
Village : Neverland
Akatsuki : Uchiha Itachi
Клан : Sumeragi
Техника : Demon hunter
Registration date : 23.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyПон Юли 28, 2008 2:24 am

Стоев ако знаеше кой да вземе нямаше да избере оная дупка връзкар Коце Стойков, а Дани Милушев, който в последните 4 мача на националите в Лигата се доказа като лидер и че може да му се гласува доверие, но не отиде Стойков... другата страна е, че трябва да се гласува доверие на младите - много силен пример сърбите, в чиито състав единствено Никола Гръбич и Иван Милкович, всичко останало бяха млади момчета, нищо, че на резервната скамейка беше и Андреа Герич; друг пример - отборът на селесао: 80% от играчите им са над 28-29-годишна възраст и ги видяхме срещу отбора на американците, ами те след 2-3 години като се откажат всички:Джиба,Данте,Среджо,Марсело,Елгера,Ендрес,Родригао - ми те ще се затрият също както холандци и италиянците след като отбора напусна големия Андреа Сарторети... Пък и, Тоти, тук си в грешка - Тасев изобщо не е най-добрият ни разпределител в България в момента. И още една грешка, миналата година на СК не игра Тасев, а Станев Wink
Върнете се в началото Go down
http://www.endorion.org
Toti
Akatsuki Leader
Akatsuki Leader



Male
Брой мнения : 1547
Age : 35
Akatsuki : Uchiha Madara
Registration date : 23.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyПон Юли 28, 2008 4:51 am

Вики, казах ЕДИН от най-добрите ни разпределители... Не най-добрият...
Отделно второто за Тасев, не бях сиг и затова написах "ако не се бъркам"...

Вики, и от нашия състав много хора са на 30 и кусур години - Пушката, Гибона, Владо, Цветанов... Винаги е добре да имаш в състава опитни играчи...
Върнете се в началото Go down
https://naruto-bg.forumotion.net/
^Хината^
Symphony of Destruction
Symphony of Destruction
^Хината^


Female
Брой мнения : 2642
Age : 33
Местожителство : Dead gardens where sun never rises
Village : Neverland
Akatsuki : Uchiha Itachi
Клан : Sumeragi
Техника : Demon hunter
Registration date : 23.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyПон Юли 28, 2008 5:08 am

Да, но не всичките са ни от основния състав, в последно време Марто залага на младите, а бразилците си държат само на старите... Вярно, че трябва да има и от така наречените ветерани, които са от помощ на младите, за да се приспособят и да свикнат с темпото на игра, но да не забравяме с какъв състав наще биха САЩ в Чикаго вторият мач, само Жеков беше от титулярите ни... Но все някога трябва да стане този преход на поколенията, но ако не се разчита на младите, след време какъв отбор ще имаш, а от нашия само тея които изброи са над 30, всички други са по-млади
Върнете се в началото Go down
http://www.endorion.org
Toti
Akatsuki Leader
Akatsuki Leader



Male
Брой мнения : 1547
Age : 35
Akatsuki : Uchiha Madara
Registration date : 23.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyПон Юли 28, 2008 5:16 am

^Хината^ написа:
а от нашия само тея които изброи са над 30, всички други са по-млади
Мне... Забравяш Коцето и Тасев... Razz

Отделно... С млади, със стари... В момента формата на отбора ни малко ме притеснява... Не съм напълно убеден, че ще можем да вземем медал...
Двете загуби от Германия може да не са важни за някои, но все пак те са налице... Не ми се вярва да сме ги подценили и в двата мача... Естествено има и натрупана умора в играчите и може да не са играли на 100%, но все пак немците са с 2 класи по-слаби от нас...

Мисля, че Стоев не трябваше да дава толкова дълга почивка на основните ни играчи покрай Световната лига... За тези няколко седмици са се отпуснали донякъде и трябва пак да влизат в ритъм... :\
Върнете се в началото Go down
https://naruto-bg.forumotion.net/
^Хината^
Symphony of Destruction
Symphony of Destruction
^Хината^


Female
Брой мнения : 2642
Age : 33
Местожителство : Dead gardens where sun never rises
Village : Neverland
Akatsuki : Uchiha Itachi
Клан : Sumeragi
Техника : Demon hunter
Registration date : 23.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyПон Юли 28, 2008 5:34 am

О,Один, как можах да ги забравя Laughing
Почивката за мен си беше на място, все пак да не забравяме Матей и Владо какъв сезон направиха в Тренто, Пламен вече не е толкова млад, но Жеков трябваше да почива...
А за контролите с швабите - пак казвам, за мен не са от голямо значение, и преди СК паднахме от Гърция, но не ни попречи да станем трети, вярвам, че точно на Олимпиадата ще покажат на какво са способни:в мачовете със САЩ последните, се видя, че Пушката и Пламен влизат във форма Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.endorion.org
Toti
Akatsuki Leader
Akatsuki Leader



Male
Брой мнения : 1547
Age : 35
Akatsuki : Uchiha Madara
Registration date : 23.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyПон Юли 28, 2008 6:03 am

И аз много се надявам Матей, Владо и ко. да вземат медал... Всички сме с с тях... Smile

Ето нещо и от мен:
Испанецът Рафаел Надал спечели титлата на турнира по тенис в Торонто с награден фонд 2,615 милиона долара. Поставеният под номер 2 Надал победи на финала без особени проблеми германеца Николас Кийфер с 6:3, 6:2 за 89 минути.
Така роденият в Майорка тенисист грабна 12-ата си титла от турнири от сериите "Мастърс" и общо 30-а в кариерата си, съобщава БТА.
22-годишният Надал, който неизменно втори в класацията на АТП в последните 157 седмици, продължи серията си на 29 поредни победи, за да вземе седми трофей през сезона досега.
Той се доближи само на 300 точки зад водача в световната ранглиста Роджър Федерер и може да го измести от върха още в края на тази седмица, ако спечели турнира в Синсинати, а швейцарецът отпадне преди полуфиналите. Федерер е номер 1 в света от 2 февруари 2004 година насам.
Кийфер, 37-и в класацията на АТП, пък не успя да първа спечели титла след 8 години.
"Рафа е страхотен боец. Той постигна още една голяма победа. Със сигурност той е следващият номер 1. Аз загубих този мач, но се радвам, че достигнах до срещата за титлата", заяви 31-годишният Кийфер, който за първи път игра финал на турнир от сериите "Мастърс".
С успеха на Надал стана третият най-млад тенисист, достигнал до 30 титли, след легендите Бьорн Борг (Швеция) и Джими Конърс (САЩ).
"За мен най-важното беше да спечели. Ще мисля за рекордите, след като завърша кариерата си", коментира Надал.
"Иначе всеки иска да бъде номер 1. И аз го искам, но в момента съм номер 2. При други обстоятелства с титлите и точките, които имам, щях да съм на върха. Пред мен обаче е един изключителен играч като Федерер, така че съм щастлив и от настоящата си позиция", допълни испанецът.

Тоти: Според мен в момента Рафа е най-добрият тенисист в света... Печели на всякакви настилки - трева, клей, а сега и на твърда настилка... Подобрил е много играта си в сравнение с миналия сезон (титлите на Ролан Гарос и Уимбълдън го доказват)... Ударите му са много мощни и точни, а въртящия момент, който вкарва в тях ги прави много трудни за отразяване... Придвижването му по корта е много добро... Отделно е подобрил играта си при мрежата и завършващите си волета... Играе много концентрирано и със самочувствие във всяка среща... В момента Рафа напълно заслужено би бил под номер 1 в класацията на ATP...
Върнете се в началото Go down
https://naruto-bg.forumotion.net/
Murd0c
High Genin
High Genin
Murd0c


Брой мнения : 279
Age : 32
Местожителство : Гоце Делчев
Registration date : 24.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyПон Юли 28, 2008 9:41 am

Шумахер разбива ферари на "Нюрбургринг"
Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер отново беше замесен в катастрофа, след като от началото на годината вече има пет инцидента при състезания с мотори. Този път обаче Шумахер е бил зад волана на кола, тъй като е тествал новия модел на Ферари F 430, обстоятелствата около катастрофата обаче остават изключително мистериозни. Във вторник легендарното трасе "Нордшлайфе" на "Нюрбургринг" е било запазено от Ферари за частните тестове и на мократа писта 39-годишният германец е катастрофирал с над 250 км/ч, пише германският таблоид "Билд". Колата е била напълно разбита, Шумахер обаче се е отървал без контузии.



"На Михаел му няма нищо", заяви мениджърът му Вили Вебер. "Михаел ми се обади и ми каза, че е катастрофирал с колата, но вече всичко е наред и продължава", каза и говорителката му Забине Кем. Противоречиви са обаче информациите кой е стоял зад волана. Според мнозина от присъствалите на трасето по това време германецът сам е управлявал колата, това обаче беше отречено от Ферари. "Михаел тества колата, той беше в нея, но тя беше управлявана от тест-пилота Рафаеле де Симоне", заяви говорителят на "Скудерията" Лука Колаяни.

Повече информация за Формула 1 можете да прочетете на сайта www.formula1.bg
Върнете се в началото Go down
Murd0c
High Genin
High Genin
Murd0c


Брой мнения : 279
Age : 32
Местожителство : Гоце Делчев
Registration date : 24.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyВто Юли 29, 2008 11:54 am

И Б-пробите на българските щангисти са положителни

Лицензираната лаборатория в Кьолн (Германия) и Международната федерация по вдигане на тежести потвърдиха наличието на допинг и в Б-пробите на 11-те български щангисти и по електронен път изпратиха днес след обяд резултатите до Българска федерация вдигане на тежести (БФВТ).

Президентът на Българската федерация по вдигане на тежести Антон Коджабашев бе изключил мобилния си телефон и не отговори на няколкократните позвънявания на репортер на БТА. Генералният секретар на БФВТ Тенчо Тенев също бе изключил мобилния си телефон.

Резултатите, който дойдоха в ранния следобед, потвърждават наличието на метандианон (анаболен стероид) в 11-те проби, както показаха и А-пробите на българските щангисти. Сега се очаква Международната федерация по вдигане на тежести да обави срока за дисквалификация на 11-те състезатели от българския национален отбор, както и да накаже с парична глоба Българската федерация по вдигане на тежести.

На 27 юни в декларация, адресирана до спортна редакция на БТА, президентът на БФВТ Антон Коджабашев и генералният секретар на федерацията Тенчо Тенев обявиха, че БФВТ е взела решение да оттегли националните отбори по вдигане на тежести - мъже и жени, от участие в летните олимпийски игри в Пекин през август тази година.

Еми пак се осраха на метеното ! bg
Върнете се в началото Go down
Murd0c
High Genin
High Genin
Murd0c


Брой мнения : 279
Age : 32
Местожителство : Гоце Делчев
Registration date : 24.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyСря Юли 30, 2008 7:53 am

Волейболистите отново 4-ти в света преди старта на Олимпиадата

Волейболистите от националния отбор на България запазиха 4-ата позиция в световната ранглиста, която бе оповестена от Международната федерация по волейбол (FIVB) след финалите на Световната лига в Рио де Жанейро, научи Sportal.bg.

Възпитаниците на Мартин Стоев запазиха 4-то място, което заемаха и след Световната купа през 2007 година, преди старта на Олимпиадата в Пекин 2008. Българските волейболисти са добавили към своя актив само 5 точки за 7-то си място в крайното класиране на Световната лига 2008 и със 150,5 точки.



Лидер продължава да е Бразилия с 248,0 точки. Втория е Русия със 195,5 точки, а третото място се заема от победителят в Световната лига – отборът на САЩ със 174,5 точки. На 5-то от 8-мо място се изкачи тимът на Сърбия, който игра финал в Рио, със 111,8 точки.



Световна ранглиста за мъже на FIVB:
1. Бразилия 248,0 точки
2. Русия 195,5
3. САЩ 174,5
4. БЪЛГАРИЯ 150,5
5. Сърбия 111,8
6. Полша 95,8
7. Испания 91,5
8. Пуерто Рико 88,8
9. Алжентина 87,5
10. Италия 84,0
11. Япония 75,0
12. Австралия 69,8
13. Франция 51,8
14. Египет 51,8
15. Тунис 50,3
16. Република Корея 45,0
17. Германия 44,8
18. Куба 43,8
19. Канада 43,3
20. Венецуела 40,5
21. Китай 39,5
22. Финландия 30,3
23. Камерун 29,8
24. Гърция 29,0
25. ЮАР 25,8.
Върнете се в началото Go down
Murd0c
High Genin
High Genin
Murd0c


Брой мнения : 279
Age : 32
Местожителство : Гоце Делчев
Registration date : 24.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyЧет Юли 31, 2008 3:05 pm

Мартин Стоев: Разузнали сме Китай на 100 %

Селекционерът на мъжкия национален отбор на България Мартин Стоев от няколко дни е в Република Корея със своите възпитаници, които се готвят усилено за Олимпиадата в Пекин. Националите ни са отседнали в град Инчеон, който е близо до столицата Сеул. Как протича ежедневието в лагера на държавния тим разбираме от Мартин Стоев, който даде екслузивно интервю специално за Sportal.bg.

- Здравей, Марто, как се чувствата в Корея?
- Добре сме. Всичко е наред. Условията, които са ни предоставени тук в Инчеон са прекрасни за тренировъчен лагер. Залата е близо, хотелът е добър.

- Свикнахте ли вече със смяната на часовия пояс?
- Горе-долу. Малко не можем да спим още. Но това донякъде е нормално, тъй като все още не сме се аклиматизирали.

- Как са леглата, на които спите? Побират ли нашите волейболисти, които са над 2 метра?
- Момчетата нямат никакви проблеми с леглата. Те са персон и половина и дори и най-високите от тях могат да спят спокойно. Добре са си леглата.
- Възстановихте ли се от 12-часовия полет?
- Пътят беше добре.

- Ти без приспивателно ли мина!?
- Аз се оправих, вече не взимам нищо. Никакви медикаменти по време на полет. Без проблеми понесох 12-часовия полет от Франкфурт до Сеул. Вече се излекувах от страха да летя със самолет. Мисля, че и на момчетата им понесе добре дългия полет.

- Решихте ли вече с кого ще играете контролни срещи в Корея?
- Да. Утре в 15 часа ще играем с Коrean Аir. Ние ще гостуваме в тяхната зала и ще трябва да пътуваме с автобус около 1,30 часа до там. На 5-и ще изиграем още един контролен мач срещу тях, но този път те ще ни върнат визитата.



- А пропаднаха ли предвидените контроли с Хюндай Волей?
- Да. С тях няма да играем, но им намерихме заместник.

- Как са момчета? По-добре ли са вече?
- Да. По- добре са. Почват да навлизат в по-добра форма. Подготовката ни върви по план.

- В България се разбра, че съдийството на двете контроли с Германия е било доста скандално. Така ли бе в действителност.
- Жестоко! Във втория мач трябваше да ги победим с 3:0, но… не ни го дадоха местните съдии.

- Е, в такъв случай ще можем да им го върнем по време на Олимпиадата в Пекин.
- Няма да играем с тях. Дори и на 1/4-финал няма да има шанс да се срещнем, защото те няма да се класират сред първите 8 отбора. Няма да имат сили за това.



- Кога ще пътувате за Пекин?
- На 7-и август пътуваме за столицата на Китай и ще настаним в Олимпийското село. Сеул и Пекин са в една часова зона, така че очаквам бързо да свикнем с обстановката там и да се готвим спокойно за първата среща срещу домакините от Китай.

- Първата ни среща на Олимпиадата е на 10-и август точно срещу Китай? Разузнахте ли вече отбора на домакините?
- Всичките им мачове са при нас. Статистиката им е свалена. Разузнали сме ги на 100%!
Върнете се в началото Go down
Murd0c
High Genin
High Genin
Murd0c


Брой мнения : 279
Age : 32
Местожителство : Гоце Делчев
Registration date : 24.07.2008

Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт EmptyПет Авг 01, 2008 5:29 am

Волейболните ни национали биха корейските авиолинии с 4:1

Мъжкият ни национален отбор по волейбол спечели първата си контрола в Република Корея с 4:1. Странният резултат се дължи на уговорка да се играят пет гейма. Срещата се проведе в град Сувон, а съперник на нашите беше състав на корейските авиолинии. Мартин Стоев пусна в игра всичките 12 момчета, които ще ни представят на Олимпиадата. Победата е първа в предолимпийската ни подготовка след две загуби от Германия по време на лагера в тази страна.
ахаха бахти якотот 4:1 Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Спорт Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Спорт   Спорт Empty

Върнете се в началото Go down
 
Спорт
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Наруто Форум :: На лафче :: На Лафче-
Идете на: